Úvod > O škole > Aktivity školy > Aktivity škol - archiv > Klub mladých diváků

kmd.png

Sezóna 2015/2016

Jaká představení jsme viděli:

1) Anna Karenina (Divadlo Na Zábradlí)
2) Les (Stavovské divadlo)
3) Popeláři (Švandovo divadlo)
4) Celebrity (Divadlo Pod Palmovkou)
5) Holky z kalendáře (Divadlo ABC)
6) Antoinetta (Divadlo Hybernia)

Klub mladých diváků (KMD) je jedinou institucí v České republice, která nabízí žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol divadelní představení v různých pražských divadlech na základě spolupráce s jejich vyučujícími.

Zápis na novou sezónu 2016/2017  probíhá do 30. září 2016.

Jeho hlavním cílem bylo a je kultivovat děti a mládež prostřednictvím divadelního umění, vhodnou formou doplňovat jejich vzdělání v oblasti umělecké a estetické, a tak z nich vychovávat budoucí stálé návštěvníky divadel. KMD je založen na principu dobrovolnosti. Žáci a studenti navštěvují divadelní představení v rámci svého volného času, nikoliv v době školní výuky. Spolupracujeme také s tělesně i mentálně handicapovanými (např. vozíčkáři, slabozrakými).

V současné době má KMD přes 13 000 členů, kteří ročně odebírají více než 64 000 vstupenek do pražských divadel.ladých diváků