Úvod > O škole > Vybavení školy

Vybavení školy

Škola má pro výuku pronajaty prostory v moderní budově Základní školy Chvaletická 918, Praha 14 (9) (MČ Praha 14). Budova prošla celkovou rekonstrukcí (nové elektrické rozvody, zateplení fasády). Jedná se o 7 učeben, přilehlé chodby, sborovnu,  kancelář ředitelky , zrekonstruovaná sociální zařízení (WC pro vozíčkáře), zrekonstruovanou tělocvičnu, gymnastický sál, venkovní sportovní areál (hřiště na volejbal, beach volleybal, basketbal, hřiště s umělým povrchem na fotbal), moderní šatny a školní jídelnu. Žáci mohou ve svém volném čase využívat posilovnu školy. Smluvně má škola zajištěn také pronájem  squashových kurtů a fitcentra v blízkosti školy.

Kmenové učebny jsou zařízeny novým žákovským nábytkem. Každá učebna je vybavena dataprojektorem propojeným s PC, televizorem, videorekordérem a DVD přehrávačem, CD přehrávačem. Učebna informačních technologií má 26 výkonných počítačů s operačním systémem Windows 7, rychlým připojením na internet a LCD monitory. Součástí vybavení učebny informačních technologií je dále dataprojektor, tiskárna, skener a  kopírka.

Pro výuku jsou k dispozici nové učebnice, mapy, nástěnné  výukové obrazy, výukové programy, výukový software a vzdělávací pořady na DVD. Většinu učebnic poskytujeme žákům po celou dobu studia.

Škola je bohatě vybavena učebními pomůckami pro názornou výuku, odebíráme množství odborných časopisů a novin (Lidé a země, Rozhledy, Dějiny a současnost, Týden, Bridge).

Fond knihovny je průběžně doplňován a obnovován. Žáci mají denně přístup do počítačové učebny s připojením k internetu.