Úvod > O škole > Profil absolventa

Profil absolventa

Absolvent oboru ovládá na dobré úrovni dva cizí jazyky, vytvořil si pevné studijní návyky, je schopen vyhledávat a hodnotit informace, dokáže je zpracovávat a využívat. Dokáže přijímat hodnoty občanské společnosti a orientovat se v nich. Uvědomuje si základy zdravého životního stylu.

Absolvent je připraven pro práci  v cestovních kancelářích a cestovních agenturách, turistických informačních centrech, hotelech a nejrůznějších rekreačních, kulturních a sportovních zařízeních a historických nebo uměleckých objektech. Dále se uplatní jako průvodce cestovního ruchu, delegát nebo animátor.

V komplexu služeb cestovního ruchu je způsobilý zapojit se do všech organizačně-právních forem podnikání nebo pracovat ve veřejné správě na úseku rozvoje cestovního ruchu.

Mimo oblast cestovního ruchu se absolvent uplatní ve všech typech organizací zabývajících se obchodem a službami, kde využije znalosti cizích jazyků, ekonomických vztahů a znalosti z informatiky. Další uplatnění nalezne absolvent také v oblasti terciárního vzdělávání. V průběhu studia je připravován k samostatnému přístupu ke studiu na vyšších a vysokých školách a univerzitách.